Zeus Mağarası

0
Zeus Mağarası

Zeus Mağarası Saklı Cenneti

Güzelçamlı’da bulunan Zeus mağarası, her gün yüzlerce ziyaretçiyi cezbetmektedir. Ağaçlar, bitkiler ve çiçeklerle çevrilidir ve gizli ve gizemli bir his veren görünümü ile gizli bir mağaradır.Zeus Mağarasını ilk defa gidenler için yönlendirme levhalarını takip etmelerini tavsiye ederim.
Girişte, herkesin ilgisini çeken bir dilek ağaçı bulunur,inanan insanlar bu dilek ağaçına ip,bez  parçalarını ağaca dilek tutarak bağlanmışlar,inanca göre dilekler gerçekleşiyormuş bu yüzden bir çok yerden bu ağaça dilek tutmak için’de gelip ziyaret ediliyor.

Zeus Magarası’nın içeride dağlardan gelen kaynak suyu tuzlu deniz suyu ile karıştığı için, yüzebileceğiniz ve karbonatlı maden suyu gibi lezzetli benzersiz bir havuz oluşturan mağaranın, pırıl pırıl temiz derin sularında yüzmek imkanıda mümkün.İronik bir şekilde yaz aylarında soğuk, kışın ılıktır ve yerel gençler ve turistler tarafından popülerdir.

Dilek Milli Parkı üzerinden geçen ve Güzelçamlı belediye başkanı tarafından açıklandığı üzere, jeep safarileri üzerinde son durağı olan “Efsaneye göre, Zeus kardeşi Poseidon’u provoke ettiğinde elindeki üçlü yabasını kaldırarak dalgaları kabartıp, denizi altüst eden Poseidon’un gazabından kaçıp sakinleşmesini beklemek için bu mağaraya sığınır. Dinlenir ve yıkanırdı. “dedi. Deniz kaba ve yüzmeye iyi gelmediğinde insanlar plaj yerine buraya gelirler ve bu efsaneden hatırlanırlar.

Yaz ve kış aylarında Zeus Mağarası yerli ve yabancı turist’ler hatta bu bölge’de yaşayan yerli halk içinde gezilecek görülecek yerlerden popüler bir yer olup,Zeus Mağarası’nın efsanesi’nin yerinde yaşamak isteyenler oturup içinde uzun süre oturup dinlenirler.Ayrıca Zeus Mağarası’na bir çok uzman dalış yapmak içinde gelenlerde var,Zeus mağarasında kaybolan dalgıçlar çok eski yıllarda söylenin var ama bu bilginin ne kadar doğru olduğunu kayıtlarda bulunmadığından sadece söyledi diye bilinir.

Mağara dolmuş minibüsüyle kolayca ulaşılır ve Milli Park’ta bulunması halinde görülmeye değer.Zeus mağarası’na giriş ücretsizdir.Kuşadası tarihi yerler listemi ziyaret edeler en çok görülecek gezilecek yerler arasındaki Zeus Mağarasını hatırlarlar okumayanlar için linke tıklayıp tarih bilgisinide inceleyebilirler.

Şimdi sıra sizlerde Zeus Mağarası hakkın’da yorum yazarak bizlere bildirin lütfen,Yorumlarınız bizler için çok değerlidir lütfen paylaşınız.

Bir Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin