Yılancı burnu

0

Kuşadası Yılancı Burnu

Eski yıllarda bir plaj olarak kullanılsa da şimdilerde sessiz sakin ve boş bir dinlenme alanıdır. Doğası , Denizi , çevresi , sakinliği sebebiyle önceleri plaj olarak çokça tercih edilse de şimdileri artık etrafı şehirle karıştığı için daha çok balık tutmak ve oturmak için kullanılmaktadır. Plajın arka kısmına yapılan apartmanlar,sahalar ve belediye kurumları nedeniyle şehre biraz daha yaklaşmıştır. Buna rağmen etrafındaki ağaçlar,atmosferi oranın büyüsünü bozmamıştır.

Denizi kayalık ve küçük taşlardan oluşur. Kara kısmı ise kum değil topraktır.İnsanlar genel olarak burada bir kaç saat kafa dinlemek için kayalara oturur Denizi izlerler. Eskiden işleyen bir beach bulunmaktadır. Fakat şimdilerde orası da kapanmıştır.Kuşadası halkı için eski önemini ve işleyişini kaybetmiş olsa da yalnız kalmak ve sakinleşmek isteyenler hala uğradığı bir duraktır. Özellikle haftasonları balık tutmak için insanların buraya geldikleri görülür.

Arka kısmında bulunan apartmanlar ve yazlıklar genellikle yerli halkın yaşadığı sessiz bir Muhittir. Şehir merkezine oldukça yakın olduğundan dolayı buradaki yazlık apartlarda ya da etrafını saran otellerde konaklayıp hem şehirden hem yılancı burnunun eşsiz sakinleştirici atmosferinden yararlanabilirsiniz. 5 numaralı şehir içi dolmuşlarıyla buraya ulaşım sağlayabileceğiniz gibi özel aracınızla da gelebilirsiniz. Güvercin adasına oldukça yakın ve birbirini gören bir plajdır.

Bu yüzden yapısını hiç bozmamış ve kaybetmemiştir. Bu plajın bir diğer önemi ise 1. derece arkeolojik bölge seçilmesidir.Sit alanı oluşturulduğu için çok büyük bir bölümünde yıllarca hiçbir değişiklik ve işlem yapılmamıştır. Etrafına yapılan değişikliklerden etkilenmemiştir.Günübirlik ya da saatlik tekne turlarının geçtiği ve uğradığı bir bölgedir. Bu turlardan birine katılarak da bu eşsiz güzelliğin ve huzurun keyfini çıkarabilirsiniz.Kuşadası yaz tatili olarak seçtiğiniz bir yer ise sakinlik ve huzur aradığınız zaman burayı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.Şehre geldiyseniz uğramadan geçmeyin deriz.

Bir Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin