Yeşil Plaj Green Beach

0

Yeşil Plaj Green Beach

Yeşil Plaj Green Beach Kuşadası Kadınlar Denizi mevkisinde diğer plajlara kıyasla oldukça küçüktür. Blue sky otelinin önüne denk gelen sahil tamamen halka açık ve ücretsizdir. Herhangi bir şezlong ve şemsiye satışı yoktur. İşletmecisi özel olan bu Plajın bir kısmı beach clup olduğu için duş,lavabo,büfe,soyunma kabini bulunmaktadır. Diğer plajlara göre çok daha sakindir. Koy bir deniz olduğu için akşam bile pek dalga olmaz. Yamaçta kurulan bu plaj ismini etrafındaki bol yeşillik ve palmiye ağaçlarından almıştır.

Çevresinde birçok yazlık siteler ve oteller bulunmaktadır. Çevresinde yazlık müstakil evler çoğunlukla iki katlı kendine ait küçük Bahçeli evlerdir. Gelen yazlıkçılara da kiralanabilir evlerdir.

Kuşadası yeşil Plaj Nerede Nasıl Gidilir ?

Kuşadası green beach plajına şehir içi minübüslerinin 5 numarasıyla şehir içinden 10 dakikada ulaşmak mümkündür. Özel aracınızla 5 dakika gibi kısa bir sürede de ulaşabilirsiniz. Denizi temiz,berrak ve oldukça sığdır. Fark etmeden çok açılsanız bile kolay kolay derinleşmez. Bu plaj aynı zamanda kadınlar Denizine giden dolmuş duraklarının son durağıdır. Durağın mükemmel bir manzarası ve ev yemekleri,serpme kahvaltı çıkaran bir çay bahçesi vardır. Yemek ihtiyacınızı burada oldukça uygun fiyata karşılanabilirsiniz.

Yeşil ve mavinin mükemmel uyumuna tanık olduğunuz bu Plajda sessizlik,sakinlik,huzur ön plandadır. Daha sakin ve huzurlu bir ortamda tatil yapmak isteyenler için bir numaralı tercihtir. Deniz kumluk çok seyrek olsa bile çakıl taşları da mevcuttur. Bu plajı genelde yerli halk ve etrafındaki otel müşterileri kullanmaktadır. Yerli halk dışında hatta şehir içinde yaşayanların bile pek bilmediği bir plajdır. Kendi kapasitesine göre en kalabalık sayılabilecek aylar yaz aylarıdır.

Denizinde yapılan bir çok tahlil sonucunda mavi bayrak almış bir plajdır.Tatilini daha yavaş ve sakin geçirmek için uygundur.Çoğunlukla çocuklu ailelerin tercih ettiği bu huzurlu,sessiz,sakin plaj yeşille mavinin mükemmel uyumunu temsil etmektedir.

Kuşadası Green Beach Giriş Ücreti

Yeşil plaj ( Green Beach ) giriş ücreti alınmamaktadır . Eğer şemşiye ve şejlong kiralamak isterseniz ücretli hizmet alabilirsiniz. Kadınlar denizi’ne çok yakın olan green beach sakınlık isteyenlerin ilk adresi olmuştur.

Bir Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin