Sevgi Plajı Love Beach

0

Sevgi Plajı Love Beach Kuşadası

Sevgi Plajı Love Beach , Kuşadası yavansu mevkiinden Güzelçamlı milli parka kadar uzanan bir plajdır. Davutlar Kuşadası Sevgi Plajı ( Love Beach) 550 m uzunluğunda plajı ve 3.000m2 ağaçlık piknik alanına sahiptir,içerisinde kafeterya,büfe,wc,duş bulunmaktadır. Ayrıca çevresinde çok sayıda büfe kafeterya restoran çay bahçsi bulunmaktadır. Bu mekanlar Mart ayından Eylül ayına kadar gece geç saatlere kadar hizmet vermektedirler.

Kuşadası Sevgi Plajı Piknik Alanı

Plajın arka tarafında ailenizle,arkadaşlarınızla piknik yapabileceğiniz yeşil çimlik ve ağaçlık bir alanı vardır.Girişinden ücret alınmasa da özel aracınızla girmek isterseniz otopark ücreti alınmaktadır. Kış aylarında plaja giriş tamamen ücretsizdir. Çok eski zamanlardan beri sürekli kalabalık olan bu plaj 5-6 yıl öncesinde yaşanan bir kanalizasyon sıkıntısı sebebiyle durağan bir dönem geçirmiş olsa da sonralarda bu sıkıntı çözümlenerek plaj yine eski haline ve güzelliğine kavuşmuştur.

Davutlar Sevgi Plajı Yol Tarifi

Genel olarak bu Plajın kullanıcıları aileler ve arkadaş gruplarıdır.İnsanlar genel olarak buraya günlük yiyecek içeceklerini hazırlayarak sabahın erken saatlerinden hava kararıncaya kadar burada hem yüzerek serinlemeyi hem de yeşilliğin tadını çıkararak dinlenmeyi tercih ederler. Plaj da çift yönlü bisiklet,motosiklet ve yürüyüş alanları bulunmaktadır. Sahilin 2005 yılında içeri alınan küçük tekneler için bir marinası vardır.

Davutlar Sevgi Plajı Giriş Ücreti

Davutlar Sevgi Plajı Aydın’a 94 Km, Kuşadası’na ise 19 Km uzaklıktadır.Bu alana özel aracınızla da ulaşabileceğiniz gibi Kuşadası merkez ve garajdan kalkan Kuşadası-Davutlar aracı ile de ulaşabilirsiniz. Yetişkinler için 7 öğrenciler için 5 TL olan bu minibüslerle sevgi plajına 1 saat gibi bir sürede ulaşmak mümkündür.

Bu plaj Kuşadası çevresinde mangal yakmaya izin verilen nadir plajlardan biridir.Konumunun müsait olması nedeniyle mangal yakılan bu plajda özellikle hafta sonları yer bulmak oldukça zordur. O yüzden erken saatlerde gelinmesi tavsiye edilir.Bu plaj kampçılara da ev sahipliği yapar. Özellikle yaz aylarında kampçıların en sık tercih ettiği bir alandır.

Kuşadası Sevgi Plajı Festivali

Kuşadası’nda yapılan Kuşadası gençlik festivali yani KGF bu alanda yapılır. Birbirinden ünlü birçok sanatçının 5 gün boyunca sahne aldığı bu festivalde gençler isterlerse belirli bir günlük ücret karşılığında burada çadır kurabilir ya da giriş ücreti vererek tüm gün süren konserlere ve eğlenceye eşlik edebilmektedirler.

Bir Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin