Kuşadası’nın Sakin Mevkisi Kaleiçi

0

Kuşadası’nın Sakin Mevkisi Kaleiçi , bu tanıtım yazımda sizlere Kuşadası Kaleiçi’ni anlatmaya çalışıcağım. Kaleiçi Kuşadası’nın ilk yerleşim yeri olarakta bilinmektedir. Tarihi yerleri ve sur duvarları halen günümüzde çok iyi korunarak görmek ve ziyaret etmek mümkündür. En çok ziyaret edilen tarihi yerler Kaleiçi Camii , Kaleiçi Hamam , Tarihi Kaleiçi surları , Kuşadası kaleiçi’ne ziyaret edelerin mutlaka görmesi gereken yerler arasında.Kaleiçi’nin labirent sokaklarında yolunuzu kaybetmeniz mümkün,her sokak birbirine benzemektedir. Kaleiçi sokakları’nda gece ve gündüz çok hareketli geçmekte sizlere Kaleiçi gezi planları yapanlar için ön bilgiler ve fotoğraflar aşağıda.

Tarihi Yerleri : Kaleiçi Cami

Öküz Mehmet Paşa tarafından 17.ci yy yaptırılmıştır. Kesme taşlarla inşaa edilen Camii Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerden birisidir. Tarihten şimdiye kadar çok güzel bir şekilde korulunan Camii aktif olarak hizmet vermekte.

kaleiçi camii

Tarihi Yerleri : Kaleiçi Hamam

Kaleiçi camiden arka kapıdan çıkışımızda çok eski bir ev yapısı dikkatimizi çekti. Dış yapısı hiç el değmemiş ve arka tarafında olan bahçesi çok güzelidir Sokağın az ilerisinde olan Kaleiçi Hamam’ın çok eskiye dayanan bir tarihi olduğu için uğramadan geçemedik Kaleiçi hamamı içerisinde tarihimizi yansıtan bir ayna gibi yansıtıyor burayı fotoğrafla ile paylaşmak istedim, bizden tavsiye burasıda keşfetmeye değer bir yapı.

kaleiçi hamam

Kaleiçi Gezilecek Yerler :

Kaleiçi sokaklarında mutlaka gezmeniz tavsiye ederim.Her sokak ayrı bir güzel alış veriş yapabilir yada yöresel halı yapımınız izleyebilirsiniz.Hediyelik eşyalar çok ilgi çekici tabaklar , ayakkabılar ve el sanatları işi yapan yerler bulmak mümkündür.Tarihi evleri çok sayıda bu evler günümüzde çok sayıda dükkan veya mekana çevrilmesine rağmen eski görünümünü korulmaktadır.

kaleiçi gezi

kaleiçi sokakları

Antika eşyalar : Antika meraklıları için Kaleiçi’de çok sayıda bulunan antika dükkanlarında alım satım yapmak mümkündür.

kaleiçi antıkacılar

Kuşadası Kaleiçi Mekanları :

Kaleiçi’nde çok ünlü Kuşadası Restoranları ve Barları çok sayıda bulunmakta,bu mekanlar çok eski olup meşhur mekanlardır. Kaleiçi mevkisi gece hayatı’nın kalbi olarakta bilinmektedir.Sabahlara kadar eğlenebileceğiniz Türkü evleri , Meyhaneler ,Gece Kulüpleri , ve irish pub bulunmaktadır.Ünlü ve Meşhur restoranları lezzetli ve hizmet konusunda alanında çok iyiler, eğer sizlerde denemek isterseniz tavsiye için bir esnafa sormak yeterli olacaktır. Kuşadası’nın Sakin Mevkisi Kaleiçi sizleri bekliyor.

 

Bir Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin