Kuşadası’nı Sevmek İçin 7 Neden

0
Kuşadası'nı Sevmek İçin 7 Neden

Kuşadası Yerli ve yabancı turistler tarafından Türkiye’de en çok tercih edilen kıyı kentidir.Her yaz sezonunda 20 milyonun üzerinde ziyaret edilmesinin sevmek için nedenlerini şöyle bir toparlayıp liste haline getirdik.Kuşadası’nı Sevmek İçin 7 Nedenlere neler diye bir bakalım.

Yeşil ve Mavi ile Ege’nin incisi

Muhteşem kıyı ve denizlerinin büyüleyici Ege’nin incisi olarakta kabul edilen Kuşadası yeşil ile mavi’nin buluştuğu en güzel lokasyonda. Dilek yarım adası Milli Parkı ve bir çok muhteşem kıyıları ile yerli ve yabancı turistler tarafından yaz sezonunda çok hareketli bir turizm beldeleri arasında.Kuşadası’nı sevmek için 6 neden olarak en kolay anlanması Kuşadası’na  bir defa gelenler yıllar geçsede mutlaka geri dönüş yapmaktadırlar.

Yeşil ve Mavi ile Ege'nin incisi 2

Kent’in Mazarası

Kuşadası’na tatil için gelipte muhteşem kentin mazarasını çok beğenip Kuşadası’nda yazlık ve konut alarak Kuşadası’nda uzun zaman geçirmek için tercih ediliyor.Kentin manzarasını seyir etmek için en çok Gazi beğendi tepesi tercih edilmektedir.Bu noktadan Kuşadası mazarasını sevmek için nedenler arasında.

Yeşil ve Mavi ile Ege'nin incisi

Kent Merkezine Ulaşım Kolaylığı

Kuşadası ulaşım olarak kolay ve rahat bir şekilde merkeze 30 dk en uzak noktadan bile giriş yapabilirsiniz.Kent’e ulaşım minibüs sağlanmakta büyük şehirlerde kullanılan otobüsleri şehir merkezinde görmek çok az sayidadir.Büyük şehirde yaşayanlar iyi bilirler 10 km yolu kaç saate gidiklerini.Kuşadası’na emekli olupta yerleşenlerin son 5 senede büyük artış yapmakta.

Kent Merkezine Ulaşım Kolaylığı

İklimi

İklim grafiği Kuşadası 2 mm yağışla Temmuz yılın en kurak ayıdır. Ortalama 155 yağış miktarıyla en fazla yağış Aralık ayında görülmektedir. 9 ayı güneşli geçen Kuşadası kış aylarında bile pek fazla soğuk geçmemektedir.Çılgın turistler kış aylarında bile denize girmektedirler.

kuşadası İklimi

Denize Kıyısı Olması

Kuşadası’nda yaşamak için tercihler arasında deniz kıyısında olması sebepler arasında.Ben deniz görmeden yaşayamam diyenlerin bilirsiniz,size saçma gelsede deniz kıyısında yaşayanlar bunu çok iyi bilirler gözleri hep denizi görmek ister.Ben kendi arkadaşlarımdan bilirim iş sebebi ile tanışıp kıyısı olmayan bir kent ise her fırsatta Kuşadası’na gelipte şu denizin kıymetiniz bilin diyenler çok sayıda.

Denize Kıyısı Olması

Kent Etkinlikleri

Kuşadası’nda haftanın her günü etkinlik düzenlenmekte.Festivaler,Konserler, Gece Hayatı Barları, Canlı Müzik ve geleneksel festivalleri ile Kuşadası etkinlikleri ile çok ünlüdür.

kuşadası etkinlikler

Hafta Sonu Kaçamak Seçenekleri

Kuşadası’nı hafta sonunda diğer il ve ilçelerden gelenleri ilk adresi olumuştur.Şöyle bir haftanın stresini atalım aktiviteleri ve bir çok şeçenekleri ile Kuşadası tercih edilmektedir.Köy kahvaltısı, Balık Restoranları, Su parkları, Gece hayatı, Sahilleri ile Kuşadası çok güzel bir hafta sonu geçirilmekte.

Hafta Sonu Kaçamak Seçenekleri

Bir Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin