Kuşadası’nda Araba ile Gezilecek Yerler

0

Kuşadası’nda Araba ile Gezilecek Yerler:

Kuşadası’na araba ile gezmeyi düşünlenler için bu yazımda Kuşadası’nda araba ile gezilecek yerleri anlatma çalışacağım. Kuşadası’nda araba ile en güzel yerlerin listeledik ve sizlere tavsiyemiz mutlaka araba ile gezilecek yerler Kuşadası’nda. Hemen başlayalım isterseniz.

1: Kuşadası Merkez sahili :

Kuşadası’na gelipte mezkezde bir araba turu yapmadan olmaz dedik ! listemize Kuşadası merkez sahili yoluna ilk öncelik verdik. Kuşadası merkez sahil yolu doğu ve batı iki yöndür, her iki taraftan keyif alacaksınız batı tarafta Kuşadası limanı ve Güvercinadası yolu gezebilirsiniz. Kuşadası limanı ve Güvercinada yolu istikameti en çok gezilecek görülecek yerler arasında.Şimdi gelelim güney doğu istikametine Kuşadası marina ve Gazibeğendi tepesine gitmektedir. Bu 2 mevkii Kuşadası’nın en kalabalık olduğu yerleidir. Burada araba ile kısa bir gezinti ve Gazibeğendi tepesinde Kuşadası’nın muhteşem menzarasını seyir etmek çok keyif verici mutlaka Gazibeğendi tepesinde bir mola vermenizi tavsiye ederim.

2: Kirazlı Köyü

Kirazlı köyü’ne bir gezi yapmanızı tavsiyelerimiz arasıda. Kirazlı köyünde ne mi var ? Lezzetli köy kahvaltısı bile yeterli gitmeniz için değer, Doğası ve temiz havası ve misafir perverliği ile köyde yaşayanlar çok cana yakın , köy sakın ve huzurlu.

3: Milli Park ( Kalamaki )

Kuşadası Güzelçamlı’da Milli park keşfedin. Kuşadası’na 24 Km uzaklıkta bulunan Dilek Yarımadası Milli Park’ı Mutlaka araba gezisi sizlere iyi gelecek. Muhteşem doğası , Yeşil ile mavi’si ile Milli park gezmenizi şiddetle tavsiye ederim. Milli parka giriş ücretlidir bilginiz olsun.

Kuşadası’na Yakın Çevresinde Araba ile Gezilecek Yerler :
  • Efes Antik Kenti
  • Şirince Köyü
  • Pamukkale
  • Meryem Ana Evi
  • Bafa Gölü
  • Artemis Tapınağı

Bir Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin