Kuşadası’na Taşınmak

2

Kuşadası’na taşınmak isteyenler için bir ön bilgi olması için bu yazımda sizlere Kuşadası’na taşınmak için artısı ve eksilerini anlatacağım.Ben Kuşadası’na 1997 yıllında taşındım ve Kuşadası’nda yaşamak güzellikleri olduğu kadar tabi zorluklarıda var, zorlukları olsada ben Kuşadası’nda çok mutluğum. Kuşadası 21 yıl yaşamyan birisi olarak neden Kuşadası’a taşınmalı ve neden taşınmamalı bilgileri a’dan z’ye kadar sizlerle paylaşacağım. Daha önce yazımızda Kuşadası’nda Yaz Kış Yaşamak bilgisini bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim daha fazla bilgi edinebilirsiniz yazımızda .

Kuşadası’nda İş İmkanları :

Kuşadası’nda sadece yaz sezonunda iş bulursunuz , ben buna katılmıyorum cevremde yaz kış çalışan o kadar tanıdıklarım var yıllın her mevsimi Kuşadası’nda çalışıbiliniyor. Çalışana her mevsim iş bulunur Kuşadası’nda eğer seçici değiliseniz , bilirsiniz çok kişi iş bulmakta zorluk çekmekte nedeni çok kolay anlaşılır yani bu işi yapamam düşüncesine girenler hemen işten ayrılıyor , zor arkadaşlar çalışma hayatı. Kısaca Kuşadası’nda çalışana yaz kış iş bulmak mümkündür.

Kuşadası’nda Ev Kiraları :

Bu yazıyı 29.03.2018 güncel olursak Kuşadası’nda ev kiraları yerine göre değişmekte ortalama bir fiyat çıkarmak gerekirse 600 TL ve 800 TL 2 + 1 Daire bulunabilinir Kuşadası merkezinde. Kuşadası ev kiramak için uygun diye düşünüyorum diğer turizm beldelerini düşünerek , eğer lüks yerlerin fiyatı öğrenmek istiyor iseniz 2.000 TL İle 3.000 TL arası.

Kuşadası’nda Kiralık İş Yeri :

Kuşadası’nda iş yeri açmak isteyenler için iş yeri kiraları ne kadar merak ediyorsaniz hemen başlayalım. Kuşadası en popüler caddelerinde iş yeri kiramak isterseniz şimdiden söyleyelim çok ucuk fiyatlar ile karşılacaksınız ! artı hava parasıda vermek zorundasınız. Kuşadası’nın işlek sokak ve caddelerinde hava parası talep edilir ve bu fiyatlar gerçekten çok pahalı diye düşünüyorum.Ticaret cesaret işi başarılı olurum diyorsanız birşey diyemem . Kısaca dükkan kiraları çok pahalı yaz sezonu Kuşadası’nda sadece 4 ay artık siz hesaplayınız.

Kuşadası Halk Pazarı :

Kuşadası’nda yerel halk pazarı haftanın 4 günü kurulmakta. Kuşadası kapalı pazar yerinde Cuma , Salı ve Pazar günleri sebze , meyve ve çarşamba günü ise giyisi pazarı kurulmakta. Kuşadası’nda yerel halk pazarı olmadığını düşülenler var tabi Kuşadası’nı bilmeyenler böyle düşünmekte turizm beldesi olması sebeb gösterilmekte. Kuşadası halk pazarında sebze ve meyve fiyatları büyük şehirlere göre çok daha uygun fiyatlara alış veriş yapabilirsiniz .

Kuşadası Ulaşım :

Kuşadası mahalleleri merkeze yakın yerler Alacamescit Mahallesi, Camiatik Mahallesi , Hacıfeyzullah Mahallesi, Camikebir Mahallesi ,Dağ Mahallesi,Ege Mahallesi, İkiçeşmelik Mahallesi ,Türkmen Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, tercih ederseniz ulaşımı yaya olarak 10 dk gibi kısa sürede evinize gidiş – dönüş saylıyabilirsiniz . Kuşadası’nın her mahallesinede ulaşım minibus ilede gidiş – dönüş yapmak mümkündür. Kuşadası’nın en uzak mahalleleri Yavansu , Karaova , kadıkalesi , Soğucak , Davutlar ve Güzelçamlı olmakta . Bu mahallelere ulaşım minibusler ile 20 dk kadar sürmekte. Kısaca Kuşadası’nda ulaşım çok rahat olarak bilinir.

Kuşadası Hastaneleri :

Kuşadası’nda 1 devlet hastanesi ve 3 özel hastane bulunmakta , Kuşadası Devlet hastanesi çok kapsamlı bir şekilde hizmet vermektedir. Kuşadası özel hastaneler Sağdam tıp merkezi , Özel Kuşadası Hastanesi ve Gözde hastanesi hizmet vermekte , Kuşadası nüfüsü göre hastaneler yeterli şekilde diye düşünüyorum.

ŞİMDİDEN KUŞADASI’NA HOŞ GELDİNİZ.

2 YORUMLAR

  1. merhaba ,

    bu bloğu takip ediyorum ve ilk defa yorum yazıyorum. bir konuda arkadaşların yorumlarını almak istiyorum. kuşadasına yerleşme konusunda bir düşüncem var. büyükşehirde yaşıyorum ve otomotiv sektöründe çalışıyorum.büyükşehir keşmekeşliğinden oldum olası rahatsız olmuşumdur. her daim ege kıyılarında bir yere yerleşme düşüncem vardır ve şimdi bu düşünceyi hayata geçirmek fikri oluştu bende. erkenmi olur veya geçmi bilmiyorum. kuşadası benim sık geldiğim ve çok beğendiğim bir yer. bundan dolayı kuşadasına yerleşme fikri ön planda. tabi yerleştikten sonra bi kazanç kapısıda yapmam lazım.bundan dolayı benim seramik üzerine yapmış olduğum çalışmalar için hediyelik eşya dükkanı düşünüyorum. aslında sadece 5 aylık bir kazanç kotası olacağının farkındayım ama izmir yakın olduğu için o tarafada toptan verebilirim diye düşünüyorum. yazım biraz uzun oldu kusura bakmayın ama biraz detaylı açıklamaya çalıştım. sizlerinde değerli yorumlarını rica ediyorum.

  2. Kuşadasında yıllarca Hollandalı turistlere rehberlik yapan arkadaşım Soner Ertuğ 38 yaşında beklenmedik bir şekilde vefat etmişti. Kuşadasında tur şirketlerinde çalışır, Efes, Şirince, Pamukkale gibi yerlere turistleri götürürdü… Yazınızı okuyunca onu hatırladım. Ruhu şad olsun arkadaşımın…

Bir Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin