Kuşadası’na Geldiyseniz Bunları Yapmadan Gitmeyin

0
Kuşadası’na Geldiyseniz Bunları Yapmadan Gitmeyin

Ege’nin incisi Kuşadası’na geldiyseniz yada gelmeyi düşünenler internete Kuşadası’nda neler yapılır ? Nereleri gezilir ? Ne yapmalıyım ? Kuşadası hakkında  bilgisi olmayanlara Kuşadası’na Geldiyseniz Bunları Yapmadan Gitmeyin ! Mutlaka tatil listenize not ediniz yoksa başkalarında duyupta neden yapmadık demeyin Kuşadası’nda.Kısaca hemen listemize başlayalım.

1: Güvercinadası Mutlaka gezmelisiniz !

Kuşadası şehir merkezde bulunan Güvercinadası kalesi tarihi ve görselliği ile mutlaka gezilecek yerler arasında.Güvercinadası Kalesi Kuşadası’nın simgesi olarakta bilinir.

güvercinadası tekneler 23

2: Kuşadası Çarşısını Gezmeden Gitmeyin !

Kuşadası merkezindeki çarşı sokaklarını mutlaka geziniz,çok güzel hediyelik eşya bulabileceğiniz dükkanlar var. Kuşadası çarşısı’nda otantik giyisiler bulmak mümkündür,hiç birşey almasanız bile gezmeye değer.

kuşadası merkezinde çarşı

3: Kuşadası’nda Su parkları’na Mutlaka Gitmelisiniz !

Dünyaca ünlü su parklarını Kuşadası’nda gitmek mümkündür.Eğlence dolu bir gün geçirebilirsiniz, eminim çoçuklar su parkında çok güzel vakit geçirecektir.

kuşadası su parkları 1

4: Kuşadası El heykeli önünde selfi çekiniz !

Kuşadası’nın simgesi el heykel önünde mutlaka bir fotoğraf çekiniz. Bu noktadan Kuşadası merkez sahilinin güzelliğinide görmek mümkündür.

5: Tekne Turu’na kesinlikle Katılınız !

Kuşadası günlük tekne turu’na katılmadan olmaz diyoruz, Kuşadası’nda en çok tercih edilene Milli park tekne turudur. Deniz , doğası , ve koylarının güzelliğinde tekne gezisi en çok buyuleyici,Kuşadası tatilinizde en çok hatırlayacakğınız bir tur olacaktır.

aktiviteler tekne turu
aktiviteler tekne turu

6: Kadınlar Denizi Plajı’da Yüzmelisin !

Kuşadası’nın en ünlü olan plajı Kadınlar denizi plajıdır. Plajın denizi çok temiz ve bakımlı Kuşadası’nda  en iyi denize girilecek yerler arasında. Herkese açık olan plaj ücretsiz giriş yapabilirsiniz,sadece kadınlara özel bir plaj değildir.

kadınlar plajı

7: Milli park’a Mutlaka Gitmelisin !

Dilek Yarımadası – Büyük Menderes Deltası Millî Parkı’nın Kuşadası’nda doğa ile başbaşa kalmak isteyenlerin ilk tercihleri Milli parktır. Büyüleyici plajları ve doğası’nda vakit geçirmek çok keyif verici mutlaka gezilecek görülecek yerler arasında.

Kuşadası'nı Sevmek İçin 7 Neden

8: Gazibeğendi Tepesi’nden Kuşadası’nı Seyretmelisin !

Gazibeğendi tepesinden Kuşadası’na kuşbakışını bakmayı sakın kaçırmayın. Tepeden Kuşadası merkezi , Marina , Güvercinadası , manzarasını görebilirsiniz.Kuşadası hatıra fotoğrafı mutlaka çekiniz Gazibeğendi tepesinden.

kuşadası manzara foto

9: Tadına Bakmadan Gitmeyiniz !

Erzincan Restaurant Kaleiçinde çok meşhur bir lezzet, ( Testi kebabı ) taş fırında pişirilerek masada testinin kırılıp servis ediliyor. Etin sepzeler ile taş fırında testinin içerisinde pişimesi farklı bir lezzet çıkıyor, kesinlikle denemeye değer bir lezzet Kuşadası’nda.

kuşadası kebapçı

10: Tarih ile başbaşa Kalmalısın !

Efes Antik Kenti Kuşadası’nda sadece 17 Km , tarihi yerler arasında en çok ziyaret edilen Efes Antik Kentidir. Tarihi ile başbaşa tam gün sizleri bekliyor.

Kuşadası çevresinde gezilecek yerler

11: Alış veriş tutkunları Kaçırmayınız !

Kuşadası’nda çarşamba günü kurulan yerel halk pazarı’nda Giyim ve hediyelik eşya her zevke görü bulmak mümkündür. Hareketli bir yerel halk pazarına sahip olan Kuşadası’na çevre yerlerde gelenlerde var.

Bir Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin