Kuşadası Tekne Turları

2
kuşadası tekne turları 1
kuşadası tekne turları

Kuşadası Tekne Turları için Full Rehber

Kuşadası Tekne Turları’na katılmayı ve rezervasyon yapmayı düşünlenler için mutlaka bu yazının hepsini okuması faydası olacaktır. Tekne turları hakkında bilmeniz gerekenleri çok kapsamlı olarak hazırladık. Yazımızın sonunda tekne turları indirim ve kampanyalar düzenleyen firmaların haberleri’de sizleri bekliyor.

Kuşadası Tekne Turu için Tavsiyelerimiz :

1- Sabah Geç Kalmayınız !

Kuşadası tekne turu’na katılacaksınız rezervasyon yaptınız,mutlaka sabah erken saatlerde kalkmanız gerekiyor. Eğer Kuşadası dışından İzmir , Aydın , Denizli,Manisa, ilçe ve köylerinden gelecekler için çalar saatlerini kurmalarını tavsiye ederiz.

Tekne sizleri beklemez ! Kuşadası tekne tur başlangıç saatlari sabah 09:15 gibi hareket ederler en fazla bekleme süresi 10 dk beklerler ve 09:30’da hareket ederler. Sizlere tavsiyem uyumadan önce sabah için hazırlık yapmanız faydalı olacaktır.

2- Mutlaka Ön Rezervasyon Yap !

Tekne turuna yaz sezonunda çok talep olduğu için sizlere tavsiyem mutlaka ön rezervasyon yapmanız. Eğer rezervasyon yapmayayıp giderseniz yer bulamayayıp geri dönmek zorunda kalabilirsiniz.

Tekne turuna en geç 2 gün önceden rezervasyon yapmanız sizin için faydalı olacaktır.Telefon ile ulaşarak tekne turu için rezervasyon yapabilirsiniz 2 gün önceden gitmenizede gerek yok.

3- Rotanı kesinlikle belirle !

Kuşadası tekne turları’nın tur istikameti 2 şekil yapılır. 1 : Milli park tekne turu 2: Özdere ve seferi hisar rotası bu iki istikamete tercih yapmak tamamen sizlere kalıyor.

Peki hangi rotayı seçmek daha iyi ? Bana soracaksınız ben iki rotayı da tavsiye ederim. Ama hangisi diye soracak olursanız ben size iki rotayı anlatayım seçim kısmı size kalsın. ilk olarak özdere seferihisar tarafını anlatayım.

Güvercinadası’ndan 50 dk uzaklıkta bulunan koylar çok temiz muhteşem bir mazara ve temiz soğuk sularında yüzmek gerçekten çok keyifli. Koyların isimleri ( Baradan koyu – soğuk su – maydonoz koyu) ikinci tur istikameti Milli park tekne turu Güvercinadası’ndan 1:30 dk süren yolculuk esnasında uzaktan olsada Yunan adalarını görebilir ve balıkların , yunusların tekne ile nasıl yarış yatıklarına görebilirsiniz eğer oradaysalar olası diyorum sonra göremedik diye bana kızmayın.

Gelelim milli park’a yem yeşil doğası ve mas mavi koyları ile büyüleyici milli park kültürel bir miras olduğunu bilenler bilir tarihi açısında çok eskiye dayanır. Koylar temiz ve berraklığında yüzmek burada çok güzel ve keyif verici .

4- Öğlen yemeği için hazırlık yapmayın !

Eğer öğlen yemeği için piknik sepetine gerek yok bunu düşünmeyin çünkü tekne turuna dahil olan teknede öğlen yemeği servisi var. Fiyata dahil olan öğlen yemeği teknenin içinde açık büfe olarak saat 12’de başlıyor.

Kuşadası tekne turu öğlen yemeği servisi :

Büfede neler mi var Izgara tavuk, ızgara köfte ,makarna, yeşil salata ve yemek boyu ücretsiz sınırsız meşrubat olarak servis edilmekte . Samimi olursak bu yemek sadece Kuşadası restoranda yemek isterseniz sadece yemek size 50 TL mal olur bence tekne turu bedavaya geliyor neyse konumuzu bozmadan yanınıza öğlen yemeği hazırlamayın. Kendine piknik sepeti hazırlayıp gelenlerin kesinlikle mangal yapmayı düşünmesin 🙂 teknede mangal yapmak yasak ve imkansız.

5- Kuşadası Tekne hareket noktasını iyi öğren !

Kuşadası tekne turları hareket noktaları 1 : Güvercinadası 2 : Güzelçamlı 3 :  Satur marina hareket noktaları bulunur. En çok günübirlik tekne turları Güvercinadası’ndan hareket eder ve en çok tercihi güvercinadası’dır.

Rezervasyon yaptınızda ve mutlaka nereden hareket edecek diye sormayı unutmayın. Sabah telaşa girmek istemiyoriseniz hangi lokasyondan ve nereden olduğunu emin olursanız bu sizin icin faydalı olacaktır…

kuşadası tekne hareket noktası

6- Tekne turu için indirim isteyiniz !

Kuşadası tekne turu fiyatları hemen hemen aynıdır tüm teknelerde 2018 tekne turu fiyatları Kuşadası’nda 2018 sezonunda 50 TL olarak belirlenmiştir. 2019 tekne turu fiyatları tahmini fiyatı olarakta geçerli olabilir. Ama grup halinde gelen müşterilere %10 indirim yapılıyor, eğer 6-20 kişi olarak tekne turunu katılmayı düşünüyoriseniz mutlaka indirim isteyiniz. Yazımızın sonunda tekne turu düzenleyen firmaların Fırsat ve indirimlerini inceleye bilirsiniz.Mutlaka bir gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

7- Kuşadası Tekne Turu’da Herşeyi unutunuz !

Tekneye bindikten sonra sizlere tavsiyem iş hayatınızı kim olduğunuzu ve planlarınızı tekne turu boyunca unutmanız size daha çok eğlenmenizi sağlayacaktır. Turistlerin en çok hoşlandığım konular arasında tatil ve eğlence olmuştur. 70 yaşındaki Joni amca halen teknede göbek dansı yapıyor 7 yaşındaki Maria ona eşlik ediyor , iş güç umrunda değil o zaman sadece ortamın keyfini almaktan uğraşıyor.

Bizler ise tekne keyfine çıkıyoruz halen iş veya planlar yapıyoruz bırak ya bu konularında teknenin keyfini çıkar. Eğer tekne turunda eğlenmedik veya hiç güzel değildi diye düşünenler bence hiç yakınmasınlar bu yazdığım reçete olacaktır kesinlikle hatırlarsınız beni bir anda demedi deme!

8- Mutlaka Unutulmaması Gerekenler

Ben kendim her zaman unuturum samimi şekilde söylemek gerekirse , tekne hareket eder teknenin üst kısımına çıktığımda hep birşeyler eksik havlu yada güneş kremi bu yazıyı yazarken bile kendime gülüyorum şimdi neyse ben yine yazayım. Teknede mutlaka yanınızda olması gerekenler. Mayo,şort,güneş kremi,Deniz havlusu.

9- Kuşadası Özel Tekne ve yat  Turları

Kuşadası’nda anlatığım tekne turu bilgisi teknelerın en az kapasitesi 70 ile 120 kişi aralığındadır ama kendimize özel tekne yada yat özel turuna çıkmak istiyoruz derseniz, Kuşadası’nda bulmak kolay olmayacaktır neden diye soracak olursanız sebebi şu Kuşadası diğer turizm beldeleri gibi uzak koyları olmadığından dolayı en fazlada günübirlik tekne turuna katılım fazla olduğu içinden kaynaklıdır. Az sayıda yat tekne turları düzenleyen firmalarda bulmak mümkündür.Eğer kendi aileniz için veya grubunuza özel tekne turuda var.

Kuşadası Tekne Turu Fiyatları 2019 Teklif

Kuşadası Tekne Turlar Video’sunu İzleyiniz.

10- Kuşadası Tekne turu Fırsat ve İndirimler Tekne Turu Firma Bilgileri


Aydın Kaptan 53 Teknesi Kuşadası


Aile işletmesi olan tekne’de aileniz ile çok rahat edeceksiniz. Tekne 2 katlı olmakta ve temiz ve bakımlı , alt katında 8’şerli oturma masaları mutfak ve içeçek barı misafirlerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde mükemmel tasarlanmış. Üst katında ise güneşlenme miderleri , bayan – bay soyunma kabinları bulunmaktadir. Teknenin sahibi Rizeli Adnan kaptan yılların verdiği tecrübe ile siz ve sevdiklerinize güzel bir tekne keyfi vaat ediyor.

  • Kuşadası Milli Park Tekne Turu Fiyatı :
  • Fiyata Dahil olanlar : Öğlen yemeği ve yemek süresince sınırsız meşrubat.
  • Gezi Süresi : Başlangıç 09:15 – Bitiş 16:30.
  • Rezervasyon : 0541 939 06 14

 

2 YORUMLAR

Bir Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin