Kuşadası Plajları

0
kuşadası plajlari 1
kuşadası plajları 1

Kuşadası’nın Nefes Kesen Plajları

Kuşadası’na Tatille geldiniz yada Kuşadası için tatil planları yapıyorsunuz.Denizi girilecek yerler nasıl ? Kuşadasın’da Kaç tane temiz plajlar var ? Kuşadası’nın En güzel plajları hangisi ? En çok tercih edilen Kuşadası Plajları hakkında araştırma yapanlar için Kuşadası plajları makalem tam sizlere göre.Bir önceki yazımızda ( Kuşadası tanıtım yazısı’nda dünyaca ünlü Kuşadası plajları ) Bilgisini okuyanlar Kuşadası plajların hepsinin ücretsiz olduğunu bilirler.Bilmeyenler bilgi almak için yazımızın linkine tıklayarak öğrenebilir.Kısaca Kuşadası plajlarını sizlere anlatacağım bu plajlarda kafanızdaki tüm sorulara cevap olacaktır,ve seçim yapabilirsiniz nerede denize girilir Kuşadası’nda ! Kısaca sizlere Kuşadası sahiller  listesi aşağidaki listeden inceleyebilirisiniz.

1: Kadınlar Denizi Plajı ( Leadies Beach )

Kuşadası Şehir merkezine çok yakın lokasyonda bulunan Kadınlar denizi plajı Kuşadası’nın en ünlü ve en çok tercih edilen plajıdır.Mavi bayraklı plaj 1 km uzunluğu ve temiz denizi ile turist olarak gelenlerin en çok tercihler arasında,plajda hasır şemsiye,soyunma kabini,duş ve tuvalet,belediye tarafından yapılmıştır.Dileyen şezlong ve şemşiyesinide kendisi getirebilir,yada sezlong ve şemşiye kiralama ( ücretli ) seçimde yapabilir.Kadınlar denizi plajı üst tarafında Alişveriş yerleri,Restoranlar,Kafeler,Pansiyon ve Oteller’de çok sayılda bulmak mümkündür,Bu gibi yerlerde ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.Kadınlar denizi Kuşadası merkeze 20 dk yürüyüş,5 dk araç yada minibus ile gidiş – dünüş yapabilirsiniz.

kadınlar denizi plaji
kadınlar denizi plaji

2: Kuşadası Halk Plajı

Kuşadası merkezi’nde bulunan plaja yürüyerek ulaşım sağlayabilirsiniz. Kuşadası merkezi’nde bulunması nedeni ile merkezdeki yerli ve yabancı hatta Kuşadası’nda yaşayan yerel halk için çok tercih edilir.Ulaşımı kolay ve temiz olan plajda Hasır,şemsiye,soyunma kabini,duş ve tuvalet mevcuttur.Halk plajında Hasır şemşiye bulma imkanı kalabalık dolayısı ile biraz zordur kendi şemşiyeniz ile gitmeniz fayda olacaktır.Kuşadası Halk Plajında Alişveriş yerleri,Restoranlar,Kafeler,Satur avm, vb gibi yerlerden ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.Bu noktadan gün batımını seyir etmek çok güzel sizlere tavsiyem eğer vakitiniz var ise mutlaka seyirediniz.

halk plaji
halk plaji

3: Milli Park Plajı

Doğası ve Koylarının güzelliği ile Milli park plajları Kuşadası’na tatile gelenler için mutlaka ziyaret etmesini şiddetle tavsiye ederim.Neden Milli park Plajları ve koyları ? Muhteşem,Büyüleyici ve temiz plajları bulunan Dilek yarımadası ve Büyük Menderes Deltası Milli Parkı içinde bir çok plajı ve koyları var, gezi ve berrak sularında yüzebilir güzel bir gün geçirebilinen bir noktadır.Kuşadası merkezden ile DİLEKYARIMADASI MİLLİ PARK arası 41 km’dir. Kuşadası – Dilekyarımadası Milli Parkı arası vasıta mesafe süre olarak yaklaşık 1 saat 05 dakika sürecektir.Burada alişveriş merkezi bulunmamaktadır,ihtiyaçlarınızı gitmeden önce giderirseniz fayda olacaktır.Güzelçamlı, Davutlar, Kuşadası, Didim ve Söke’ yakın yerel halk içinde çok tercih edilir.

milli park plajları
milli park plajları

4: Yeşil Plaj ( Green Beach )

Kuşadası Kadınlar denizi mevkisinde bululan Yeşil plaj sakinlik isteyenler için kaçırılmaz bir lokasyondur.Fazla büyük olmayan plaj genellikle Kadınlar denizi mevkisinde yerel halk için en çok tercih edilir.Plaj kumunda güneşlenebilir veya şemşiyenin gölgeside kestirme yapabilirsiniz.Kadınlar denizi son durakğı olan plajın üst tarafında Kafe ve Restoranda var dileyen burada oturup hoş vakitte geçirebilir.Hafta sonları yaz sezonunda genellikle kalabalık olur plaj sizlere tavsiyem sabah saatlerinde gitmeniz yer bulmak için fayda olacaktir.Kuşadası merkeze 10 dk vasitanız veya minibüsler ile ulaşım sağliyabilirsiniz.

yeşil plaj green beach
yeşil plaj green beach

5: Uzun Plaj (Long Beach)

Kuşadası plajların arasında en büyük plajida denilebilir ismi üzerinde uzun plaj yerli ve yabancı turistlerin hatta Kuşadası’nda yaşayan yerel halk için çok tercih edilen plaj uzunluğu nedeni ile yaz sezonunda yer bulma imkan sağlar.Bu noktada bir çok Villa,Otel,Pansiyon, bunulur.Kuşadası merkezden 15 dk bir minibüsler ile ulaşım sağlayabilir,Dileyen kendi vasitasi ile gidebilir otopark sorunu olmayan Uzun plaj rahat ve huzurludur.Hasır şezlong, duş, tuvalet, kafe, restoran ve , parasailing ve jet ski gibi özellikle su sporları sunmaktadır.Dileyen su sporlarıda yapabilir ( ücret karşılığında ) bu aktiviteleri sağlayan bir çok işletme mevcut.

uzun plaj long beach
uzun plaj long beach

6: Kuşadası Plajları – Kuştur Plaji

Kuşadası’nın Kuzeyinde yer almakta olan Kuştur Plaji Kuşadası’nda çok popüler etrafında çok sayida Otel,Tatil Köyü,Villa, var.Bölgenin en temiz plaji sebebi ile yerli ve yabancı turistler tarafından en çok tercihler arasında yer almakta.Kendi araçınız ile giriş yapabilir,dileyen plajın hemen yanına park yeri bulabilir.Kuşadası merkeze 10 dk uzaklıkta olan plaj minibüs ile ulaşım sağlıyabilirisiniz.Alişveriş yerleri,Restoranlar,Kafeler,Hasır şemşiye,duş, tuvalet, kafe, restoran ve su kayağı, parasailing ve jet ski gibi özellikle su sporları sunmaktadır.( ücret karşılığında ) su sporu aktiviteleri sağlayan bir çok işletme mevcut.

kuştur plajı
kuştur plajı

7: Sevgi Plaji ( Love Beach )

Kuşadası Davutlar,Güzelçamlıyaca gitmeden öncesinde bululan Sevgi Plaji, Davutlar’dan Başlar ve Güzelçamlı‘da biten plaj alanının son kısmıdır. Plaj girişinde, balıkçı teknelerinin yanında, yıl boyunca açık Restoranlar,Büfeler, ve Kafe ile  küçük bir yat limanı ve piknik alanında var.Sakin ve sessizdir ve Samos’a ve Dilek Milli Parkı’nın güzel tepelerinide Sevgi Plajda görmek mümkündür.Plaj yaz sezonunda kamp ve piknik yapmak isteyenlerin ilk adresi olan plaja eğer vasitanız ile girmek isterseniz ücretlidir.Hafta sonu genellikle çok yoğun olan plaja sabah erken saatlerde gitmenizi tavsiye ederim.

sevgi plaji love beach

8: Kuşadası Papaz Plajı ( Papaz Beach )

Yılan Adası koyunu ve Güvecinadası girişinde bululan Papaz Plajı, Kuşadası merkezine çok yakın kayalıklı bir plaj alanıdır. Yılancı Burnu Adası, Güvercinsdası’ndan geride kalan küçük bir yarımadadır. Bu plaj, şehir merkezine sadece 10 dakikalık yürüme mesafesindedir. Plajda şezlong, güneş şemsiyesi, kafe ve restoran bulunmaktadır.

Kuşadası Papaz Plajı

  • Sizlere Kuşadası Plajları’nı anlatım bu sayfamda,Şimdi sira sizlerde lütfen ziyaret ettiğiniz plajlar hakkında yorum yazarak nasıl bir yer olduğunu sayfamıza bakanlar için yorum yazarak bilginizi paylaşın lütfen.

Bir Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin