Kuşadası Güzelçamlı Milli park

0
Kuşadası Güzelçamlı Milli park

Kuşadası Güzelçamlı Milli park Hakkında Bilmeniz Gerekenler :

Kuşadası Güzelçamlı Milli park hakkında en çok merak edilenleri kısaca sizlere çok fazla uzatmadan net bir şekilde bilgi vereceğim. Doğası , plajları , kalyonları , Koyları , ve vahşi yaşamı ile Dilek yarımadası Milli Park keşfetmeye değer.Kuşadası’nda en çok gezilecek görülecek yerler arasında en çok tercih edilmektedir. Kuşadası’nda gezi ve turlar düzenlenmekte bu turlar, jiip safari , tekne turları , en çok satılan turlar olarak bilinir. Şimdi sizlere Milli park hakkında detaylı birşekilde en çok merak edilecen soruları cevaplamaya çalışacağım.

Kuşadası milli park açılış saati :

Dilek yarımadası Milli park açılış saatlari yaz ve kış aylarında değişmektedir. Kış. Açılış 08:00 Kapanış 17:00 olarak düzenlenmektedir. Yaz Sezonunda.Açılış 08:00 Kapanış 19:00 son giriş 16:00 olarak düzenlenmektedir.

Kuşadası milli park giriş ücreti : Kuşadası milli park koyları. Milli parkın tüm koyları ayrı bir güzel. Aydınlık koyu,Karasu koyu ve Sarıkaya koyu bu koylarda yürüyüş yapabilir ve denize girmek mümkündür. Yeşil ile mavinin en güzel buluştuğu milli park koyları sizleri keşfetmeye davet ediyor. Kuşadası milli park mangal girişi yasaktır, Milli park yangın amaçlı korumak için mangal veya piknik tüpü ile girmek kesinlikle yasaktır. Piknik sepetini önceden hazırlayıp giriş yaparsanız sorun olmuyor.

kuşadası milli park giriş ücreti

kuşadası milli park mangal

Kuşadası milli park domuzları : Milli parkın vahşi yaşamıda bir çok hayvan türleri yaşam yeri olarakta bilinmektedir. Koylarda en çok görülen domuz süreleri görünmekte, domuzlar artık insanları görüpte kaçmamakta hatta cesaretiniz varsa domuzları besliyebilirsiniz. Zararsız olan Milli park domuzları çok ilgi çekiçi, fotoğraf çekmek isteyenler çok güzel kareler yakalamaktadırlar.

milli park domuzları 1

Kuşadası Milli Park Nasıl Gidilir ? Kuşadası –  Güzelçamlı Milli park uzaklık 24 km olup yol boyunca güzergah aşağıdaki haritadan görebilirsiniz. Kuşadası Güzelçamlı motorlu taşıt ile  yaklaşık 39 dakika sürecektir. Kuşadası merkezden minibus durakları’ndan hareket eden dolmuş ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaz sezonu ve kış sezonunda her saat’e gidiş – dönüş ulaşım mümkündür.

kuşadası milli park nasıl gidilir

Dilek Yarımadası Milli Parkı Konaklama yerleri ve tatil için ziyaret edenler çok sayıda konaklama tehsisleri bulabilirler. Her bütçeye konaklama tehsileri pansiyonlar , oteller , butik oteller , apart oteller ve villi yada yazlık kiralıya bilmektedirler. Son yıllarda büyük nüfüs artışı ile çok dikkat çeken Güzelçamlı her yıl yeni yapılan konutlar büyümeye devam etmekte. Temiz havası ve plajlarının temizliği Kuşadası Güzelçamlı Milli park tatil ve yaşam yeri olarak en çok tercihler arasında.

Dilek Yarımadası Kuşadası

Bir Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin