Kuşadası Çevresinde Gezilecek Yerler

0
Kuşadası çevresinde gezilecek yerler

Kuşadası Çevresinde Gezilecek Yerler

Kuşadası’nda ne yapılır diye düşülenler tüm günü otelde veya konaklama tesislerinde gününü geçirmemek istiyenler bu listeyi iyice incelemesiniz tavsiye ederim.Kuşadası çevresinde gezilecek yerler bilgi almak isteyenler için hazırlamış olduğum yazımda en çok tercih edilen günübirlik gezilecek yerleri anlatacağım.Daha önceden yazmış olduğum ( Kuşadası’nda Gezilecek Yerler ) bilgisini okuyanlar bilirler Kuşadasın’dan kısa mesafe gezilecek görülecek yerleri anlatmıştım,Bu yazımda Kuşadası çevresindeki gezilecek yerleri anlatacağım.İşte Kuşadası’nda en çok tercih edilelen Günübirlik gezilecek görülecek ve yerler listesi.

1:Efes Antik Kenti

Kuşadası’ndan 24km uzaklıkta bululan Efes Antik Kenti ,günübirlik turlar arasinda en çok tercih edilenler günübirlik aktiviteler arasinda ilk sirada yerini aliyor.Efes Antik Kenti tarihi ve doğa güzeliğinde güzel bir gün geçirebilirsiniz.Efes antik kente yakınında Meryem Ana ve Ayasuluk Kalesi,İsa Bey Camii,St. Jean Anıtı,Artemis Tapınağı’nıda ziyarete edinebilinir.Kuşadası merkezden hareket eden Kuşadası – Selçuk minibüsleri her 15 dk bir bulmak mümkün,yada Kuşadası’nda bir turizm acentasindan  bilet alabilirsiniz.

Efes Antik kenti
Efes Antik kenti

2:Şirince Köyü

Kuşadası’ndan 26 km uzaklıkta bululan Şirince Köyü,yerli veya yabancı hatta çevresinde yaşayan yerli halkı için en çok tercih edilen Günübirlik gezilecek yerlerden biri olup,Muhteşem doğası ve tarihi yapılari ile Köy çok populer.Köyün içinde hediyelik eşya ve doğal ürünler satılmaktadır,dileyen köyde çok lezzetli Gözleme,bazlama,köy kahvaltısı hizmetide alabilir.Samimi şekinde söylemek gerekirse fiyatlar çok pahalı ! Ben orta gelirli birisi olarak bana çok pahalı geldi artik sizler ne düşünürsünüz yorum yazarak dile getirmek isteyenler sayfanın alt kısmına yazabilir.Vaktınız var ise mutlaka ama mutlaka gün batımını köyden seyir ediniz.Gerçekten muhteşem tavsiye ederim.

şirince köyü manzarası
şirince köyü manzarası

3: Pamukkale

Pamukkale, Denizli il merkezinin 19 km kuzeyinde ve Kuşadası’nın 200 km doğusundadır. Pamukkale‘nin nefes kesici beyaz travertenleri yakındaki termal yaylardan şeklinde şekillendirilmiştir.Kaynaklardan alınan su sıcaklığı 35 santigrat derece ve vasküler ve kalp hastalıkları,romatizma,hiper gerilim,üretra ve böbrek hastalıkları üzerinde bilimsel olarak kanıtlanmış bir olumlu etkiye sahiptir.

Roma kralları bir zamanlar yıkanmaya başlamış olan Pamukkale’nin şifalı suları şimdi yurtiçi ve yurtdışı ziyaretçilerine hizmet ediyor.
Pamukkale’de bulunan havuzlardan birinde oturmak veya yatmak ve aşağıda Denizli Ovası’nda güneşin batmasını izlemek olağanüstü bir his.Gün saati manzarası kendi özüne sahiptir.Kuşadası’ndan Günübirlik ulaşım sağlamak mümkün olup,dileyen araçı ile isteyende bir tur acentasından bilet alabilir Kuşadası’ndan.

Pamukkale Mazarası
Pamukkale Mazarası

4: Bafa Gölü

Kuşadası’nın 50 km güneydoğusunda.Göl,üzerinde büyüleyici ay yansımasıyla meşhurdur.Güney kıyısında, Kuşadası – Bodrum yolunun geçtiği küçük balık lokantaları,Et lokantaları,ve kahvaltı mekanları bulunur.Bafa Gölü dağ ile göl mazarası mutlaka görülmeye değer,Bafa gölün etrafında yürüyüş yapabilirsiniz.

Bafa Gölü manzarası
Bafa Gölü manzarası

5: Samos Adası

Samos, Kuzey Ege Denizi’ndeki bir Yunan Adası.Samos adası en popüler Yunan adalarından biridir.Antik çağda ada önemli bir kültür merkezi idi.Samosların güzel körfezleri ve kumlu plajları var.Samos Plajları,rahatlatıcı ve Yaz boyunca, Sisam adasında düzenlenen iki festival, biri Manalis Kalomoris Festivali, diğeri ise Samos Şarap Festivali düzenlemektedir.
Samos Feribotları her gün Samos’a, Samos’tan Kuşadası’na kadar her iki taraftan günde iki kez feribot turları düzenleniyor.Ön rezervasyon yapmak şarttır.Kuşadası’ndan sabah erken saatlerde samos’a hareket eden fribotlarla ulaşım sağlamak mümkündür.

Samos Adası Manzarası

Kısaca sizlere Kuşadası Çevresinde Gezilecek Yerler i anlattım.Şimdi sira sizlerde gezdiğiniz yerlerin hakkında neler düşünüyorsunuz bizlerle paylaşın lütfen.Sayfamızın alt kısmına yorumlarınızı bekliyoruz.İyi gezmeler dileyimle görüşmek üzere.

Bir Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin