Güzelçamlı Tanıtım Videosu kısaca Güzelçamlı ve etrafındaki doğası , tarihi , sahil ve koyları’nın güzelliği ile göz kamaştırmaktadir.Daha fazla Güzelçamlı hakkında bilgi almak isteyenler için detayları yazımızda sizlere paylaşacağım.

Güzelçamlı Tarihi yerler :

Güzelçamlı bir çok eski kalıntılar ve tarihi miraslara ev sahibliği yapmata , Güzelçamlı çok eski yıllara dayanan tarihi izlerinin günümüzde görmek mümkündür. Kuşadası Güzelçamlı’da tarihi yerler arasında Zeus Mağarası en çok ziyaret edilmektedir. Zeus Mağarası hakkında daha fazla bilgi almak için linkten tıklayarak bilgi edine bilirsiniz.

Güzelçamlı Merkezi :

Sakın ve çok güzel sokakları ile gezilecek görülecek yerler arasında yaz sezonunda gelen ziyaretçilerin akınına uğramakta. Güzelçamlı’da halk pazarı her hafta kurulmaktadir . Yerli ve yabancı turistlerin çok ilgi gösterdiği pazar sabahın erken saatlerinde başlar ve saat 18:00’da bitmekte , Halk pazarında neler mi satılıyor ? Meyve , sebze , hediyelik eşya ve tektil tezgahlarda yerini almakta Güzelçamlı halk pazarı’na çevre köy ve ilçelerde gelen organık ürünler bulmakta mümkündür.

Güzelçamlı Sahilleri :

Güzelçamlı Milli park plajları’nın yaz sezonunda özellikle hafta sonları çok kalabalık olmakta.Güzelçamlı Milli park koyların büyüleyici, mavi ile yeşili bir arada buluşturan koyları denizi temiz berak sulaında yüzmek için çevre il , ilçe ve köylerden en çok tercih edilen yerler arasında Milli Park tercih edilmektedir.

Güzelçamlı’nda Yaşam :

Kuşadası Güzelçamlı’nda yaz aylarında çok kalabalık etrafı yazlıklar ile çevrili Güzelçamlı yazlık olarak çok tercih edilmektedir. Kış aylarında çok sakın bir yaşam sürülmekte , son yıllarda kış aylarında eski yıllara göre hareketli geçmekte , Güzelçamlı nüfüsü her yıl artış yapmakta bu sebeble Güzelçamlı sadece yaz ayları için tercih edilmemektedir. Özellikle büyük şehirler illerinden en çok göç almakta , sakın ve huzur arayanların ilk adresi Kuşadası Güzelçamlı olmaktadir.

Trafik hiç denilecek kadar az görülmekte kış aylarında , tabi yaz aylarında fazla olmazsada hafta sonları yoğun olarak görünmekte olup , fazlada sıkıntı ile karşılanmamakta Güzelçamlı’da. Tarihi , Doğası , Plajları , Lezzetleri ile Güzelçamlı tatille gelenlerin en az 1 defa gidip görmelerini tavsiye edirim .

şimdi sıra sizde Güzelçamlı hakkında yorumlarınızı bizimle paylaşın lütfen . Sayfamızın alt tarafındaki yorum köşesine yorum yaza bilirisiniz.

Bir Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin