Davutlar Sevgi Plajı

1
Davutlar Sevgi Plajı

Davutlar Sevgi Plajı’nı merak edenler için nasıl bir yer olduğunu bilmeyenler için bu yazımızda Sevgi plajı’nın merak edilen sorularını cevaplamaya çalışacağım. Ucsuz bucaksız kilometrelerce bir sahille sahip , tertemiz sularıyla pırıl pırıl bir deniz , ağaçlar altında çok geniş bir piknik yerler , çift yönlü sahil boyu bisitlet ve koşu yolları , alabildine kadar geniş bir kumsal, bir tarafı Güzelçamlı milli parka kadar uzanan sahili , diğer tarafı Kuşadası yavansu mevkiisine uzanan sahili ve 2005 yıllında içeriye doğru açılarak yapılan küçük tekneler için marinası ile sizleri keşfetmeye davet edilyor. Davutlar Sevgi plajı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için aşağıdan inceleyebilir.

Davutlar Sevgi Plajı giriş ücreti :

Sevgi plajı’na yaya girişleri ücreti alınmamaktadır, eğer araç ile giriş yapmak isterseniz otopark ücreti alınmaktadır. Eğer araçınızı uzak yere park edip sevgi plajına ücretsiz bir şekilde giriş yapmak mümkündür. Kış aylarında ücretsiz giriş yapabilirsiniz.

sevgi sahili 1

Davutlar Sevgi Plajı’nda kamp yapılırmı : Yaz aylarında sevgi plajında kamp yapmak mümkündür.Yaz sezonunda çok hareketli Kuşadası’nda kamp yeri az oluşu sebebi ile sevgi plajı çok kalabalık olmakta yaz sezonu boyunca. Çadır kurmak isteyenlerin ilk adreside sevgi plajı olmuştur.

sevgi plajı kamp yeri 1

Sevgi Plajı’nda piknik yerleri : Kuşadası’nda mangal yakmak için plaj kenarlarında çoğu yerde yasak olduğu için ve Sevgi plajıda konum ve elverişli olma sebebi ile en çok tercih sevgi plajı olmuştur. Önünüzde geniş bir sahili arka tarafında ağaçlıkları bulunan sevgi plajı piknik yapmak için en güzel bölgedir Kuşadası’nda. Hafta sonrası yer bulmak için sabah erken saatlerde gitmenizi tavsiye ederim.

Kuşadası Davutlar Sevgi Plajı Nasıl Gidilir : Kuzey tarafında Güzelçamlı Milli park , Kuzeyi tarafında Kuşadası bulunur. Aydın’a 94 Km , 109 Km , Kuşadası’na ise 19 Km uzaklık mesafesi ile Sevgi plajı , Davutlar Güzelçamlı’nın 2’cı Km yolunun solunda yön levhaları görmeniz mümkündür.

Sevgi Plajı Denizi Nasıl : Ucsuz bucaksız kilometrelerce bir sahile sahip , tertemiz sularıyla pırıl pırıl bir deniz çok uzun bir plaja sahip olan Sevgi plajı aileler tarafından en çok tercih edilmekte. Rahat ve huzurlu bir plajı bulunan Sevgi plajı yaz aylarında çok kalabalık olsada yer bulmanız mümkündür. Davutlar hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler için linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

1 YORUM

  1. Sevgi plajında kamp yapılabilir mi? 1temmuz ile 3 temmuz arası kamp yapmayı düşünüyoruz ücreti filan varmı ya da çadırı belli bir saatten sonra kursak sadece yatmak için sıkıntı olurmu, yardımcı olursanız sevinirim.

Bir Yorum Yazın

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya girin